Zapátral jsem ve svém archivu a nalezl jsem několik zajímavých fotografií z populárních Bahen, kterých jsem se prozatím zúčastnil dvakrát, a to v roce 2007 a 2008. Zde si dovolím prezentovat snímky z Bahen 2007.

Akce to byla mimořádně vydařená, neboť kromě rozsáhlého defilé historické techniky i současné bojové techniky AČR, včetně modernizovaného tanku T-72 a několika zahraničních hostů z členských států NATO, bylo možné sledovat ukázky dobových bojů z 1. i 2. světové války. Svou techniku a umění ukázali také ženisté z 15. ženijní záchranné brigády, příslušníci vojenské policie a civilní ochrany obyvatelstva.  Na své si přišli také milovníci letectva, neboť AČR předvedla ve vysokých technikách pilotáže takřka vše podstatné, co v jejích službách létá a operuje – vrtulníky Mi-171, Mi-24, lehké bitevníky L-39, L-159, dopravní letoun An-26 i supersoniky JAS-39. Kromě těchto současný letounů se v historických ukázkách objevily repliky dvojplošníků z 1. sv. války.

Vrcholem programu byla dynamická bojová ukázka kombinovaného zásahu ozbrojených složek AČR proti koordinovaným jednotkám nepřítele , včetně střeleb z tanků T-72, samohybných houfnic DANA, BVP-2, výsadku jednotek z vrtulníků Mi-171, shozu nákladních padáků z An-26 a náletů s okázalými pyrotechnickými prvky L-159, JAS-39 a Mi-24. I přes to, že v průběhu více než třičtvrtě hodinové podívané lidé několikrát zmokli z dešťové přeháňky, stála dynamická ukázka skutečně za to a téměř 60 tísíc diváků odcházelo právem nadšených.

home